Ocak 2007


site30 Ocak 2007 Salı

Konuşan kişilerden birinin hacker, diğerinin islamiyet konusunda fetva veriyor olmasına inanmak zor, fakat o kısımları atlayalım biz mizahen bakalım olaya 🙂

Daha iyi görebilmek için lütfen resme tıklayınız !

ibrahim30 Ocak 2007 Salı

Dışarıda yoğun bir kar yağışı vardı. Dışarıdaki çocukları gördükce içimiz cızzz ediyordu. Onlarıda o kadar mutlu görmek bizide içten içe kızdırıyordu ve onlara sitem edercesine sizin kardan adamınız varsa, neden bizimde kardan adamımız olmasın şeklinde bir düşünce içerisine girdik ve bizde kendi çapımızda cüce bir kardan parmak adam yaptık. Bunuda sizlerle paylaşmak istedim. Kardan parmak adamımız hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum… 🙂

 

ibrahim29 Ocak 2007 Pazartesi

Cumartesi gecesi Makina programında izlediğim ve çok beğendiğim videoyu sizlerle paylaşmak istedim. Bir katılımcının program sunucusuna yaşattığı zor ve komik anları anlatan bu videoyu dikkatli ve de yarılmadan izlemeye çalışın. herkese iyi seyirler 🙂

site29 Ocak 2007 Pazartesi

      Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi YouTube, reklam gelirlerinin bir kısmını siteye görüntü gönderenlerle paylaşmaya hazırlanıyor. Ancak ödeme, sadece görüntülerin yayın hakkına sahip olanlara yapılacak.
      İnternet dünyasına mutevazı bir giriş yapan ancak hızla yükselen görüntü paylaşım sitesi YouTube, Google’ın satın almasından sonra yeni ticari hamleler yapmaya başladı..
      YouTube’un kurucusu Chad Hurley, Davos’ta BBC’ye yaptığı açıklamada siteye görüntü gönderenlerle, reklam gelirinin bir kısmının paylaşılacağını belirtti.
      Ancak ödeme yapılacak kişilerin görüntülerin yayın hakkına tamamen sahip olmaları gerekiyor.
      Hurley, amaçlarının yaratıcılığı ödüllendirmek olduğunu söyledi.
      YouTube’un uygulaması önümüzdeki birkaç ay içinde başlayacak.
      YouTube sitesini ayda yaklaşık 70 milyon kişi kullanıyor.
      Geçtiğimiz kasım ayında Google’a 1.65 milyar dolara satılan YouTube, film stüdyoları ve müzik yayıncılarıyla, yayın hakları yüzünden sık sık karşı karşıya geliyor.
      Bu nedenle site yöneticileri, Googla’a satışın gerçekleşmesinin ardından büyük medya kuruluşlarıyla reklam gelirlerinin paylaşılması konusunda görüşmeler yapıyordu.

site27 Ocak 2007 Cumartesi

 

Google yakın geçmişte hizmete soktuğu ve kısa sürede birçok kullanıcının ilgisini çeken “Alan Adınız için Google Uygulamaları servisi ile artık alan adı kaydetme imkanı da sunuyor. Bunun için şu an sektörün önde gelen firmaları GoDaddy ve eNom ile ortaklık kuran Google ile alan adı kaydetmek istiyorsanız google.com/a sayfasını ziyaret ederek giriş yapmanız ve ilgilendiğiniz alan adını sorgulamanız yetiyor.

Eğer blogunuzu kendinize ait bir alan adı üzerinden yayınlamayı düşünüyorsanız (ki bence düşünmelisiniz) ve teknik detaylar sizi korkutuyorsa size Google’dan yararlanmanızı öneririm. Oldukça basitleştirdikleri işlem ve sade arayüz ile hata yapma ihtimaliniz en aza inecektir. Ayrıca kayıt işleminden sonra alan adınızın Google servisleri ile birlikte kullanımı için gerekli ayarları otomatik olarak gerçekleştirildiği için eposta ayarları gibi kafa karıştırıcı olabilecek işlemlerden de kendinizi kurtarmış olursunuz.

Google ile şu an için .com, .net, .org, .biz, ve .info uzantılı alan adları kaydedilebiliyor ve bir alan adı için talep edilen yıllık ücret 10$. Bu fiyata kişisel bilgilerinizin gizlenmesinin de dahil olduğu da düşünülürse oldukça makul olduğunu söyleyebilirim. Her ne kadar bu haberi okuduğum Digital Inspiration‘a Google Checkout ile ödeme yapabilmenin yanı sıra kredi kartı ile de ödeme yapılabildiği yazılmış olsa da, Google’ın yardım sayfasında ödemenin yapılabilmesi için Google Checkout’a alternatif oluşturabilecek başka bir yöntemden bahsedilmiyor. Bu Türkiye’den Google aracılığı ile alan adı kaydetmek isteyenler için önemli bir ayrıntı, çünkü Türkiye Google Checkout tarafından desteklenen ülkeler listesinde henüz yer almıyor.

Henüz servisi denemediğim için tecrübelerimi aktaramıyorum fakat sizinkileri duymaktan mutlu olurum 🙂

Sonraki Yazılar »

maç sonuçları canlı skor iddia iddaa bülteni iddaa