Temmuz 2007


site22 Temmuz 2007 Pazar

Tek kelime ile müthiş birşey olmuş.

site22 Temmuz 2007 Pazar

Şu an için Beta aşamasında olan Joost projesinden biraz bahsetmek istiyorum. Joost daha önce Kazaa ve Skype gibi projelere hayat vermiş kişilerin yeni projesi olarak karşımıza geliyor. Daha internete düşer düşmez büyük ilgi gören, dış basında “Youtube Killer” – ”Youtube Katili” ünvanına layık görülen proje hala geliştirilme aşamasında. Gelelim özelliklerine :

  • Internet üzerinden TV kalitesinde Joost ağına dahil olan TV Kanallarını izleyebilme
  • Arayüz programı sayesinde Joost ağına dahil olan kullancıların birbirleri ile bağlantı halinde olmaları (Chat)
  • Sadece o anki TV yayını değil, istediğiniz kanalın istediğiniz zamana ait programı izleyebilme ve o anki program hakkında kısa bilgilere ulabilme ayrıcalığı
  • İzlediğiniz programı durdurabilme, geriye sarma , ileriye alma, başa alma ayrıcalığı

Devamını Oku

site22 Temmuz 2007 Pazar

Site sahipleri, sitelerinin istatistiklerini tutmak için pek çok farklı yol takip ediyorlar. Bu çözümlerden bazıları: Google Analytics, Extreme Tracking, kullandığımız host panelindeki istatistik yazılımları (Awstat).

Şu an Google Analytics’in kullanmış olduğu Urchin teknolojisini bulan ve bunu kodlayarak aylık 495 $ ücretle hizmete sunan Urchin firmasını satın alıp bünyesine katan Google, en büyük farklılığı bu hizmeti ücretsiz hale getirmesi ile sağladı. İlk zamanlarda bu hizmeti sadece davetiyeye sahip olan kullanıcılara hizmet veren Google, sistemin doğru işlediğine inandığı anda herkese açarak epey ilgi çekti.

Devamını Oku

ibrahim08 Temmuz 2007 Pazar

Canım kardeşim lise arkadaşım Halit Danış’ın meşhur gün olan yani 07.07.07 de düğünü vardı ve böyle bir günde onu yanlız bırakmamak uğruna iki günlük dahi olsa Gaziantep kaçamağı yaptım ve ne kadar iyi geldiğini anlatamam. Hep en iyi arkadaşımın bu mutlu gününde onu yanlız bırakmamış oldum hem de birçok arkadaşımla görüşüp kendime gelme ve sivil hayata olan özlemimi biraz dahi olsa gidermiş oldum. Tabi unutmadan ailemi ve yiğenlerimlede hasret gidermiş oldum 🙂

 Bir Ömür Mutluluklar Canım Kardeşim !!

ibrahim02 Temmuz 2007 Pazartesi

Evet sonunda beklenen an geldi ve Asteğmenlik rütbesini takıverdik. Bu günleri gördük ya daha ne diyeyim 🙂

 
Bundan böyle EMRET KOMUTANIM !! diyeceksiniz 🙂


maç sonuçları canlı skor iddia iddaa bülteni iddaa