Mart 2009


site31 Mart 2009 Salı

yarın canım Türkiyem, İspanya ile Güney Afrikada düzenlenecek olan Dünya Kupası 2010’a katılmak için çok önemli bir maça çıkıcak. ilk maçta çok şanssız bir gol sonrası 1-0 yenilerek grubunda İspanya ve Bosna Hersek’in ardından 3. sırada yer alıyor. bu nedenden dolayı yarınki maçın değeri Türkiyem için çok önemli hale geldi. Euro 2008 de tüm Türkiyeyi sevince boğan milli futbolculara hepimiz güveniyor ve galibiyetten başka bir sonucu düşünemiyoruz. bunun için Türkiye’nin neler yaptığını ve neler yapabileceğini hatırlamak için videoyu da ekliyorum. izleyelim ve bu takıma güvenelim. haydi aslanlar bu maçıda alın.

http://video.google.com/videoplay?docid=-3857485229876898655
site31 Mart 2009 Salı

dün gece arkadaşın HP marka laptopuna xp yüklemek istedim fakat yükleme işlemine başlayınca harddisk yok hatası ile karşılaştım. bunun üzerine araştırmalar yaptım ve sorunun SATA dan kaynaklandığını anladım. bunun üzerine SATA’lı Xp Cd’si hazırlamaya karar verdim ve problemi çözümledim. tabii SATA’lı hazırlarken birde neden Services Pack 3’lü olmasın dedim. eğer sizde böyle bir hatayla karşılaşırsanız ya da karşılaşmamış olsanız bile Services Pack 3 lü Xp Cd’sine sahip olmak istiyorsanız yapmanız gerekenler çok kolay. anlatmaya başlıyorum, umarım yardımcı olurum.

gerekli olan programlar:

1. Servis Paketi 3
2. Nlite
3. Sata Driver

yapmanız gerekenler:

yukarıdaki linklerdeki 3 programı da bilgisayara yüklüyoruz. daha sonra c: da bir klasör açıp adını xp olarak ayarlıyoruz. sonra windows xp cd’mizin içini kopyalayıp c: ya açmış olduğumuz xp klasörüne yapıştırıyoruz. daha sonra N-Lite programını yüklüyoruz ve programı açıyoruz. sonra açılan pencereden Turkish‘i seçip devam’a tıklıyoruz. açılan pencerede gözat’a tıklayıp c: ya açtığımız klasörü gösterip bekliyoruz. windows xp’yi tanımladıktan sonra devam’a tıklayıp açılan yerde en üstteki Servis Paketi‘ne seçip tekrardan devam’a tıklıyoruz. bir sonraki pencerede seç’e tıklayıp yukarıdaki link’ten indirdiğimiz servis paketinin yerini gösterip devam’a tıklıyoruz. bir işlem yaptığını görünce beklemeye başlıyoruz. bittinden sonra tamam’a tıklayıp programı kapatıyoruz. 

böylece artık Cd’niz Servis Paketi 3 lü hale gelmiştir 🙂 şimdi sırada SATA’lı hale getirmek var.

Devamını Oku

ibrahim29 Mart 2009 Pazar

ne garip bir gün ama. ne enterasan olaylar, beklenmedik kişilerden beklenmedik laflar ve doğal olarak kalp kırıklıkları. herşeyin bir nedeni vardır demene rağmen nedenini bulamadığın ele avuca sığmayan soru işaretleri. herşey o kadar gariptiki bugün, herşey o kadar olağandıki hani derler ya anlatılmaz yaşanır diye aynen böyle birgündü aslında. birşeyler için yırtınırsın ama yırtındıkça batarsın ya, ya da birşeyi çok ister ve ona sahip olmak için akla fikre sığmıycak şeyler yapar ve istediğin şeyi bilmeden kaybedersin ya, aynen böyleydi işte. hele birde ne yapman gerektiğini bilmeden karamsarlıklar yaşamak gibisi. aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık gibi. birşey yapsan bir dert, yapmasan bir dert. bütün karamsarlıklara, bütün sorunlara ve bütün olumsuzluklara rağmen, hayat yaşamaya değer. yarın herşey güzel olmalı, güzel olucak.

ibrahim ölçal / 29.o3.2oo9 22.45

site29 Mart 2009 Pazar

biraz önce arkadaşım övgüyle bahsetti bu filmden. bende tabii o kadar çok merak ettim ki hemencecik fragmanını izleyip film hakkında bilgiler edindim. konu olarak askeriyeyi ele alması beni daha çok meraklandırdı. en kısa zamanda muhakkak izlemek istiyorum ve sizlere de tavsiye ediyorum.

filmin konusu: “Nefes” bir yüzbaşının komuta ettiği 40 kişilik bir timin hikâyesidir. 2365 metre yükseklikteki “Karabal” tepesinde bulunan bir röle istasyonunu korumakla görevlendirilen bu 40 askerin görevlerini yerine getirirken yaşadıkları acıları, sevinçleri ve yaşam mücadelelerini anlatıyor.

ibrahim26 Mart 2009 Perşembe

sonunda sitenin güncellenmesi tamamlanmıştır. birkaç günümü almasına rağmen gayet hoş oldu gibi. üst kısımdaki resim değiştirildi, bazı yeni objeler eklendi, Türkiye’de maalesef youtube.com’a giriş engellendiği için birçok kullanıcının videoları izleyememesine ise başka sitelerdeki kaynaklardan yararlanılarak çare bulundu ve bunun gibi birçok değişiklik yapıldı. 

bunun yanında bahisskor.com da ise birçok değişiklik yapılarak tam anlamıyla aktif hale getirilmiştir.

umarım siz sevgili userlarımızın hoşuna gidecektir. eğer bir sorunla karşılaşırsanız veya siteye eklenmesini istediğiniz başka fonksiyonlar var ise lütfen yorum olarak belirterek iletişime geçiniz.

şimdiden destek veren herkese sonsuz teşekkürler.

ibrahim ölçal

Sonraki Yazılar »

maç sonuçları canlı skor iddia iddaa bülteni iddaa