yaklaşık bir hafta önce gazetede okuduğum haberi sizlerle paylaşmayı düşünmüştüm fakat daha sonradan unutmuştum. ama dün akşam yaklaşık 4-5 defa +3 le başlayan numaradan cevapsız çağrı gelince aklıma birden bu konu tekrardan geldi ve sizlerle paylaşmak istedim. aşağıda da okuyabileceğiniz gibi cevapsız çağrı geliyor ve eğer sizde bu kim ya deyip de o numarayı ararsanız 50 dolar gibi bir miktar direk faturanıza yansıyor. o yüzden yurtdışından, en önemlisi +3 ile başlayan cevapsız çağrılara dikkat edin arkadaşlar.

bana cevapsız bırakan numarayı yazıyorum ki size de cevapsız bırakırlarsa tuzağa düşmeyin. numara : +359896446119, bu numaraya dikkat edin.

gazeteden alıntı yaptığım yazıyı da sizlerle paylaşıyorum. okursanız sevinirim.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, MHP Adana Milletvekili Yılmaz Tankut’un soru önergesiyle gündeme getirdiği “Alo” tuzağına ilginç bir yanıt verdi. MHP Adana Milletvekili Yılmaz Tankut, cep ya da sabit telefonlara +3 ile başlayan numaralardan cevapsız arama şeklinde yapılan “Alo” tuzağını soru önergesiyle gündeme taşıdı. +3 ile başlayan numaralardan yapılan cevapsız çağrıyı gören vatandaşların merak ederek geri aradığında karşılarına çeşitli dillerde bant kaydının çıktığını belirten Tankut, bu şekilde yapılan görüşmelerin dakikasının ise 50 dolar civarında bir rakam olarak faturalara yansıdığını söyledi. Tankut, “bu yapılan geri arama vatandaş tarafından yapıldığı için bir itirazın yapılması da mümkün olmamaktadır. ayrıca yurt içindeki bazı GSM şirketlerinden alınan hatların sahibi olan kötü niyetli kişilerden gelen mesajlar ile vatandaşların araması istenilerek benzer şekilde tuzağa düşürülmek istenmektedir” dedi.

ŞİKAYET BAŞVURUSU YOK AMA GSM ŞİRKETLERİ UYARILDI

soru önergesine cevap veren Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ise bakanlığına, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na ve GSM işletmecilerine bu konuda herhangi bir şikayet başvurusu yapılmadığını söyledi. şikayet başvurusu olmasa da GSM işletmecilerinden tüketicileri istenmeyen mesajlar ya da aramalara karşı bilgilendirmeleri için internet sitelerinde gerekli bilgileri vermeleri konusunda dikkat etmelerinin istendiğini bildirdi. Bakan Yıldırım, “öte yandan +3’le başlayan numaralara karşı aramaların durdurulması, İtalya’ya yapılacak aramaların engellenmesi sonucunu doğuracaktır” dedi.