11.6 C
Gaziantep
21 Mayıs 2024, Salı
AnasayfaTeknolojiiPhone'lar kendi kendini tamir edecek!

iPhone’lar kendi kendini tamir edecek!

- Reklam -

Herhangi bir yazılımsal sorun yaşandığında devreye giren iPhone kurtarma modu aynı zamanda cihaza iOS‘u sıfırdan yüklemek isteyenler tarafından da sıklıkla kullanılıyor. iPhone ve iPad’lerin servis tarafındaki vazgeçilmez çözümü olan kurtarma modu için Apple’dan sevindirici bir haber geldi.

Herhangi bir Macbook’a yeni bir disk taktığınızda veya sıfırlamak istediğinizde kurtarma modunu açmanız ve cihazı internete bağlamanız yeterli oluyor. Ancak, iPhone ve iPad‘de bu işlemi uygularken bilgisayara ihtiyaç var.

Yani iPhone veya iPad’de kurtarma modunu açmanız tek başına birşey ifade etmiyor. Bu durumu sona erdirmek isteyen Apple büyük bir değişikliğe gitmeye hazırlanıyor. “Internet Recovery for iOS” adı altında geliştirilen özellik kullanıma sunulduğunda, kurtarma moduna aldığınız cihazı herhangi bir ağa bağlayarak en güncel sürümü indirmesini ve kendi kendine yüklemesini sağlayabileceksiniz.

Tabi, Apple’ın son dönemde bilgisayarlara rakip olarak gösterdiği ve iPadOS ile geliştirme sürecini ayırdığı iPad’de bu özelliğe kavuşacak. Bu özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı şu anda bilinmiyor. iOS 13.4 sürümünün önümüzdeki ay yayınlanacağını dikkate aldığımızda, bu sürüm ile olmayacağı aşikar.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON YAZILAR

- Reklam -