11.6 C
Gaziantep
25 Ağustos 2020, Salı
Anasayfa Teknoloji iPhone'lar kendi kendini tamir edecek!

iPhone’lar kendi kendini tamir edecek!

- Reklam -

Herhangi bir yazılımsal sorun yaşandığında devreye giren iPhone kurtarma modu aynı zamanda cihaza iOS‘u sıfırdan yüklemek isteyenler tarafından da sıklıkla kullanılıyor. iPhone ve iPad’lerin servis tarafındaki vazgeçilmez çözümü olan kurtarma modu için Apple’dan sevindirici bir haber geldi.

Herhangi bir Macbook’a yeni bir disk taktığınızda veya sıfırlamak istediğinizde kurtarma modunu açmanız ve cihazı internete bağlamanız yeterli oluyor. Ancak, iPhone ve iPad‘de bu işlemi uygularken bilgisayara ihtiyaç var.

Yani iPhone veya iPad’de kurtarma modunu açmanız tek başına birşey ifade etmiyor. Bu durumu sona erdirmek isteyen Apple büyük bir değişikliğe gitmeye hazırlanıyor. “Internet Recovery for iOS” adı altında geliştirilen özellik kullanıma sunulduğunda, kurtarma moduna aldığınız cihazı herhangi bir ağa bağlayarak en güncel sürümü indirmesini ve kendi kendine yüklemesini sağlayabileceksiniz.

Tabi, Apple’ın son dönemde bilgisayarlara rakip olarak gösterdiği ve iPadOS ile geliştirme sürecini ayırdığı iPad’de bu özelliğe kavuşacak. Bu özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı şu anda bilinmiyor. iOS 13.4 sürümünün önümüzdeki ay yayınlanacağını dikkate aldığımızda, bu sürüm ile olmayacağı aşikar.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

Cargo | Film İncelemesi

Sizler için ünlü oyuncu Martin Freeman ın başrolünü oynadığı Cargo filmini inceledik. https://www.youtube.com/watch?v=o-vTTpEpIHQ

Atatürk Neden Hiç Uçağa Binmedi ?

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün neden uçağa hiç binmediğini sizler için araştırdık. https://www.youtube.com/watch?v=tD3nVfYUD6U

The Old Guard | Film İncelemesi

Netflix Türkiye de top 10 da bulunan #TheOldGuard filmini inceledik. Başrolünde Charlize Theron un oynadığı filmimizin konusu; yüzyıllar boyunca gizlice insanlığı koruyan...

The Umbrella Academy | Dizi İncelemesi

31 Temmuz 2020 de 2. sezonu öncesinde #TheUmbrellaAcademy dizisini sizler için inceledim. Umarım diziyi izleyenler ve izlemeyi düşünenlere yararlı bir video olmuştur.