11.6 C
Gaziantep
1 Nisan 2020, Çarşamba
Anasayfa Genel Apple Iphone Pro'yu piyasaya sürmeye hazırlanıyor

Apple Iphone Pro’yu piyasaya sürmeye hazırlanıyor

- Reklam -

iphone

Apple iPhone piyasaya çıktı çıkalı, bir taraftan büyük beğeni toplarken diğer taraftan da farklı eleştirilere maruz kaldı. Şimdiye kadar standart kabul edilen bazı özelliklerin iPhone üzerinde uygulamalara bağımlı olması veya yer almaması yapılan eleştirilerin başında geliyordu. Ancak yeni iPhone’da bu eleştirilerin sonu gelecek gibi görünüyor.

iPhone’un 2009 içinde çıkacağı söylentileri dolaşan yeni versiyonunda ilk başta gelişmiş video özellikleri bulunması bekleniyor. 2mp kameranın yerine 3.2mplik kamerası geçmesine kesin gözüyle bakılan yeni iPhone’da, bellek kapasitesininde en az 2 katına çıkarılmasıyla birlikte kolay kullanıma sahip etkin bir video düzenleme aracı ile birlikte gelmesi bekleniyor.

iPhone 3G’de bulunan 400 Mhz’lik işlemcinin yerine de 600 MHz’lik yeni bir işlemcinin geçmesiyle birlikte,  dijital pusulanın ve fm radyonun da yeni iPhone’da yeralması bekleniyor. Cmos sensör ile desteklenmesi beklenen modelin, iPhone kullanıcılarını artık kendi videolarını üretmeye zorlayacağı tahmin ediliyor. Diğer yandan video kaydını Http üzerinden online yayına mümkün kılması beklenen Apple bu noktada da yine fark yaratma peşinde.

iPhone için arka planda çalışacak uygulamaların çalışması ise yeni versiyonda olası beklentilerden. iPhone’da tartışılan diğer bir nokta olan tuş takımı için ise dokunmatik ekranı mükemmel denebilecek kadar iyi üreten Apple’in nasıl bir cevap vereceği meçhul.

Yurt dışında çeşitli söylentiler alıp başını giderken, ülkemizde de gerek uygulama gerekse cihaz sayısı olarak giderek yükselen iPhone için ne gibi beklentilerin olduğunu siz, sevgili olcal.com kullanıcılarından bekliyorum.

- Reklam -
Önceki İçerikkopya çekme yöntemi
Sonraki İçerikApple iPod Touch

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

Xiaomi’den Evde Eğlence Paketi

Geçen hafta Evofone distribütörlüğünde Xiaomi Mi Store mağazaları kapandı. Corona virüsü ile mücadele kapsamında önemli bir adım atan Xiaomi, web sitesi üzerinden satışlara devam...

Sağlık Bakanı: Türkiye’deki ilk ölüm gerçekleşti!

Tüm dünyada ve ülkemizde corona virüsü ile mücadele çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Türkiye henüz ortada bir vaka yokken ve ilk vaka ortaya çıktıktan...

Koronavirüs nedeniyle Tatil İptali nasıl yapılıyor?

Uzmanlar, erken rezervasyonla paket turlarda ödeme yapan vatandaşların, dünyanın birçok bölgesinde görülen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle iptal haklarının bulunduğunu bildirdi.

Koronavirüs nedir? Covid-19 belirtileri neler, Türkiye’de kaç vaka var?

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve Covid-19 adı verilen hastalığa yol açan koronavirüs (corona virüsü), Antarktika hariç tüm kıtalara ve 120'den fazla...