11.6 C
Gaziantep
1 Mayıs 2023, Pazartesi
AnasayfaGenelbacklink hakkında bilgi

backlink hakkında bilgi

- Reklam -

birçok kişinin de merak ettiği hatta birçok kişinin sorduğu bir soru; backlink nedir?

backlink’i özetlemek gerekirse, bir sitenin size sırt çıkması yani sizi desteklemesidir. bilindiği gibi google da arama yaparken üst sıralarda çıkabilmek ve PR olarak bilinen websitenizin pagerank’ını artırmak için muhakkak, birkaç siteden link almanız gerekmektedir. bu yazınızla olsun, resimlerinizle olsun vs. eğer link alırsanız bu hem sizin pagerank’ınızı etkileyecek hemde backlink olayından dolayı google da üst sıralarda çıkmanıza neden olacaktır.

backlink yaparken dikkat edilmesi gereken unsurlar ise, muhakkak PR değeri yüksek sitelerin size link vermesi etkili olacağı gibi sitenize birçok pozitif katkıyıda sağlayacaktır. backlink yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur ise çapraz ya da düz bağlantı yani link verme olayıdır.

şimdi sizin olcal.com adında bir siteniz var ve y.com adresi tarafından linklendiniz, bu site artı olarak dönecektir ama burada yapmamanız gereken en önemli şey, olcal.com olarak y.com’u linklememeniz. google bunu yasal olmayan link olarak görüp üst sırada çıkaracağına daha çok birkaç sayfa geriye atmaktadır. o yüzden link alışverişi yaparken bunlara dikkat ediniz. çapraz linkde olcal.com adresini y.com linkledi, y.com’u da z.com linklerse eğer çapraz olarak sizi de linklemiş oluyor. bu olaya da çapraz link diyoruz. google en çok bunlara öncelik veriyor ve bu olayı çok seviyor nedense.

ama maalesef Türkiyedeki birçok site kendi sitesinde link vermektense, hemen kopyala / yapıştır olayını uygulayıp sitesine aldığı için, aramalarda birçok Türk siteleri gerilerde kalmaktadır. bunun için bu tür hassas konularda daha dikkatli ve özenli olmamız demek hem PR değeri 7-8 olan Türk sitelerinin sayıları artırmak demek hemde milletin emeğine saygı duymak demektir.

bu yazıyı artık kopyala / yapıştır yapmassınız umarım 🙂

eğer benim sitem var ama hiç backlink veren varmı diye merak ediyorsanız tıklayınız.

pagerank değerimi bilmiyorum diyorsanız tıklayınız.

linkiniz, backlinkiniz bol olsun.

- Reklam -

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON YAZILAR

- Reklam -