11.6 C
Gaziantep
21 Mayıs 2024, Salı
AnasayfaGeneldailymotion.com'a girme yolu

dailymotion.com’a girme yolu

- Reklam -

daha önce de bir defa mahkeme kararı ile engellenmiş olan DailyMotion video sitesi daha sonra açılmış ve dün itibariyle ülkemizde ikinci defa engellendi. ülkemizde Youtube sansürü uygulanalı 1 yılı geçti, DailyMotion için de pek umutlu olduğumuız söylenemez yüksek ihtimal aynı akibeti paylaşıyor olacak fakat her nekadar engelli de olsa Türkiye’de en çok trafiği alan siteler listesinde tepeden inmedi Youtube belki aksine yükseldi de, bu da herhalde çok bilinen psikopatlık; yasaklanan bir şeyin insana daha keyifli gelmesinden midir nedir?

Türk internet kullanıcısına yasaklanmış olan bu dünyaca ünlü video sitesine girmek belki çoğunuzun bildiği gibi çok basit bir işleme bakıyor.

Windows işletim sistemi kullanıyorsanız bilgisayarınızda gizli dosyaları göster deyip C:\WINDOWS\system32\drivers\etc klasörünü içinde bulunan hosts isimli dosyayı açıp aşağıdaki satırda bulunan Dailymotion’un ip adresini eklemeniz siteye ulaşabilmeniz için yeterli.

195.8.215.137 dailymotion.com www.dailymotion.com

dilerseniz benim hazırladığım hosts dosyasını da buraya tıklayıp indirebilir bilgisayarınızın C:\WINDOWS\system32\drivers\etc klasöründe bulunan hosts veya hosts1 dosyası ile değştirebilirsiniz, eğer bilgisayarınızdaki dosyanınız adı hosts1 ise lütfen indirdiğiniz dosyadaki hosts’un ismini hosts1 olarak değiştiriniz ve diğer engelli(youtube, redtube, xhamster vb.) sitelerede erişim sağlamış olursunuz.

not 1: eğer gizli ise Windows da gizli klasörleri göstermek için denetim masasından klasör seçeneklerinde göreceğiniz korunan işletim sistemi dosyaları gizle (Önerilen) kutucuğunun işaretini kaldırın.

not 2: hosts dosyası değişmeye direniyorsa üzerine sağ tıklayın, özelliklere tıklayın ve salt okunur kutucuğunu kaldırın.

not 3: eğer bilgisayarınızdaki dosyanınız adı hosts1 ise lütfen indirdiğiniz dosyadaki hosts’un ismini hosts1 olarak değiştiriniz

indirmiş olduğunuz dosyanın şifresi : www.olcal.com ‘dur.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON YAZILAR

- Reklam -