11.6 C
Gaziantep
13 Temmuz 2020, Pazartesi

deryaM’a

- Reklam -

bak anlaşalım seninle. ben sana anılarımdan vereyim, sen yaşanmamışlıklarından. dengeleyelim benim deli cesaretim ile senin suskunluğunu. sonra birlikte yürürüz aynı yolu, ne dersin?

annem kızdı bana geçenlerde; “çok biliyor olmak iyi mi ki sanki” azarı ile. ben istiyor muyum dedim, kısık sesim ve yere kitlenmis gözlerimle. öğretiyor işte! üstelik senin gibi tatlı tatlı da değil.

gel birlikte oturalım bir mindere, akşam saatleri bahcede ben sana anılarımı vereyim ister ödünç al, ister senin olsun geri verme. sende bana karşılığında yasan-mamış-lıklarını ver. dengelenelim.

sıkıldım ben bakıp içini gördüğüm insanlardan, görüp sonunu sınırlı tahmin sayıları ile çoğaldığım yakınlaşmalardan. kapıma gelen faturalardan. akşamları ışık yerine karanlıkta, müzik yerine sessizlikte dinlenmelerden. yeni evim güzel. yattığında yatağına, hemen yanında kocaman camların arkasında bahçem ve ağaçlarım var. onların az ilerisinde de sokak lambasının ağaç dallarını delip geçen ışıkları. bir pazarları sevmiyorum içimdeki boğuklukların inadına tepindiği çocuk sesleri nefretinden.

bir garip hava bugün. bırak elinde eteğinde ne varsa kapalım kendimizi, karanlıkta bahçede minderlere çökelim. serin, sakin ve sessiz olsun etrafımız. sen, ben kahve yaparken düşün neleri kar sayarsın kendine. biliyorsun diğerlerini bana vereceksin usulca. ben verdim kararımı. bende hayat adına yaşanmış ne varsa usul usul, sakince vereceğim tümünü sana.
hadi, dengeleyelim benim deli cesaretim ile senin suskunluğunu. sonra birlikte yürürüz aynı yolu, ne dersin?

ibrahim ölçal / o5.o9.2oo8 oo:21

- Reklam -
Önceki İçerikişte ben
Sonraki İçerik3’ü 1 arada

3 YORUMLAR

  1. ibocum bnca yildir taniorum seni yuzunun boyle guldugunu gormedim,benden sonra yuzunu guldurebilen deryayi ayakta alkisliorum,allah mutlu mesut etsn ins.beni dislamayin bnde ailenin bi parcasiyim :(. :))

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

Kendi Sesimizi Neden Farklı Duyarız?

Kendi sesimizi başka yerden dinlediğimizde hepimiz kendi duyduğumuz sesten farklı olduğunu fark etmişizdir, hatta çoğu kişi sesinin kayıtlarda olduğu gibi olduğunu kabul...

Babalar Günü | Ali İhsan Ölçal 🙏

2012 yılında aramızdan ayrılan canım babam olmak üzere tüm babaların babalar günü kutlu olsun. https://www.youtube.com/watch?v=3rFyf1G-5Ng

Neden Kahvaltı Diyoruz?

Genellikle de çayımızı en fazla kahvaltı sofralarında içiyoruz. Peki kahvaltıda çayınızı yudumlarken hiç düşündünüz mü neden bu öğüne kahvaltı dendiğini? Ben düşündüm...

REZALET ! Sorular Çalındı, Sınavlar İptal !

Dönemim de yaşamış olduğumuz sınav anılarını sizlerle paylaşıyorum, her ne kadar şu anda komik gelen bu anılar aslında trajikomik anılardan ibaret. 1981...