11.6 C
Gaziantep
24 Kasım 2020, Salı

deryaM’a

- Reklam -

bak anlaşalım seninle. ben sana anılarımdan vereyim, sen yaşanmamışlıklarından. dengeleyelim benim deli cesaretim ile senin suskunluğunu. sonra birlikte yürürüz aynı yolu, ne dersin?

annem kızdı bana geçenlerde; “çok biliyor olmak iyi mi ki sanki” azarı ile. ben istiyor muyum dedim, kısık sesim ve yere kitlenmis gözlerimle. öğretiyor işte! üstelik senin gibi tatlı tatlı da değil.

gel birlikte oturalım bir mindere, akşam saatleri bahcede ben sana anılarımı vereyim ister ödünç al, ister senin olsun geri verme. sende bana karşılığında yasan-mamış-lıklarını ver. dengelenelim.

sıkıldım ben bakıp içini gördüğüm insanlardan, görüp sonunu sınırlı tahmin sayıları ile çoğaldığım yakınlaşmalardan. kapıma gelen faturalardan. akşamları ışık yerine karanlıkta, müzik yerine sessizlikte dinlenmelerden. yeni evim güzel. yattığında yatağına, hemen yanında kocaman camların arkasında bahçem ve ağaçlarım var. onların az ilerisinde de sokak lambasının ağaç dallarını delip geçen ışıkları. bir pazarları sevmiyorum içimdeki boğuklukların inadına tepindiği çocuk sesleri nefretinden.

bir garip hava bugün. bırak elinde eteğinde ne varsa kapalım kendimizi, karanlıkta bahçede minderlere çökelim. serin, sakin ve sessiz olsun etrafımız. sen, ben kahve yaparken düşün neleri kar sayarsın kendine. biliyorsun diğerlerini bana vereceksin usulca. ben verdim kararımı. bende hayat adına yaşanmış ne varsa usul usul, sakince vereceğim tümünü sana.
hadi, dengeleyelim benim deli cesaretim ile senin suskunluğunu. sonra birlikte yürürüz aynı yolu, ne dersin?

ibrahim ölçal / o5.o9.2oo8 oo:21

- Reklam -
Önceki İçerikişte ben
Sonraki İçerik3’ü 1 arada

3 YORUMLAR

  1. ibocum bnca yildir taniorum seni yuzunun boyle guldugunu gormedim,benden sonra yuzunu guldurebilen deryayi ayakta alkisliorum,allah mutlu mesut etsn ins.beni dislamayin bnde ailenin bi parcasiyim :(. :))

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

Dolap Düzenleme | Tüm Kıyafetlerimizi Yeniden Düzenleyelim

Tam da sonbahar temizliği zamanı gelmişken ve evde kalmamız gereken bu zaman da yapacak daha iyi bir şey bulamıyorsanız sizler de benim gibi kıyafet...

Aşk 101 | Dizi İncelemesi

Bu hafta sizler için Ilgaz & Efe nin anlatımıyla AŞK 101 dizisini inceliyoruz. https://www.youtube.com/watch?v=96uY19EwDL8

Satranç (Stefan Zweig) ve Dönüşüm (Franz Kafka) | Kitap İncelemesi

Stefan Zweig in kaleme aldığı Satranç ve Franz Kafka nın kaleme aldığı Dönüşüm adlı romanları sizler için inceledim. https://www.youtube.com/watch?v=o87R15CKbtw

Herşey Zihinde Başlar

Hareketlerinin üstünde zihnin görevi düşündüğünden çok daha fazladır. Bir şeyi başaramayacağını düşünüyorsan, başaramazsın. Zihnin sana yorulduğunu söylerse, oracıkta bırakırsın. Peki ya zihnine hükmetmeyi öğrenirsen?...