11.6 C
Gaziantep
20 Temmuz 2024, Cumartesi
AnasayfaGenelEurovision 2010'da Türkiye'yi Tarkan Temsil Edecek

Eurovision 2010’da Türkiye’yi Tarkan Temsil Edecek

- Reklam -

Mayıs ayı gelince en büyük eğlencemiz ve her defasında milli bir gurur haline getirdiğimiz Eurovision’u bekliyoruz. Her sene Tarkan çıksa derdim ama Mega Star’ın ne işi var orda kesinlikle gelmez derken; birde ne göreyim Tarkan Türkiye’yi temsil edecek. Bu kelimeler bana inandırıcı gelmedi ama haberlerde görünce cidden mi? demeden geçemedim ve yazmak istedim. Tarkan 2010 Eurovision yarışmasında bizi temsil edecek. Ya Mega Starlığını gösterecek yada bir kuş gibi sönüp gidecek bakalım durum nasıl olacak.

Hadise’nin “Düm Tek Tek” adlı parçası ile 4′üncü olan Türkiye’yi bu yıl Tarkan temsil edecek. 2010 Eurovision için perşembe günü TRT yetkilileri ile prensipte anlaştığı belirtilen Tarkan, Eurovision’un yanı sıra TRT ile sıkı bir iş alışverişine girdi. Norveç’te 2010 Mayıs ayında yapılacak Eurovision yarışmasında ülkemizi temsil edecek olan Tarkan, TRT ile önümüzdeki hafta el sıkışarak anlaşmalarını duyuracaklarını belirtti. Ünlü sanatçı ile TRT yetkilileri arasında ayrıca Eurovision’un dışında kurumun önümüzdeki günlerde açılacak müzik kanalı için de program anlaşması sağlandı. Tarkan’ın ortak olduğu Hitt Prodüksiyon TRT müzik kanalı için program hazırlayacak.

Tarkan’a teklif götürülmesi müzik otoriteleri tarafından sürpriz olarak değerlendirilmedi. Nitekim Avrupa Yayın Birliği (EBU) Eurovision Şarkı Yarışması Başkanı Svante Stockselius bile geçen yıl yaptığı bir açıklamada “Türkiye 2010′da Norveç’teki yarışmaya Tarkan’ı yollarsa çok sevinirim” demişti.

- Reklam -
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON YAZILAR

- Reklam -