11.6 C
Gaziantep
1 Ekim 2020, Perşembe
Anasayfa Genel google adsense hakkında bilgi

google adsense hakkında bilgi

- Reklam -

google-adsense-logo-350_0bildiğiniz gibi internet kullanıcılarının en çok kullandığı hatta %70 olduğu iddaa ediliyor, arama moturu google.com’dur. google.com tarafından sağlanan ve birçok webmaster tarafından 1. sırada olarak kabul edilen reklam programı da google adsense olduğunu hepimiz biliyoruz. işte bu sebepten dolayı neredeyse bütün webmasterların sitelerine reklam almak için 1. başvuru noktası google adsense oluyor. bu nedenden dolayı google adsense her geçen gün büyümeye devam ediyor. en büyük artı yönleri ise google tarafından reklam verenler için geliştirilmiş olan google adwords programıdır.

reklam verenler adwords’e başvurur, sitelerinden reklam yayınlamak isteyen yayıncılar ise adsense’e başvurarak, adwords yayınlarını yayınlamaya başlarlar. google’ın bu noktada yaptığı tek şey ara buluculuk desek yeridir.

peki neden webmasterların 1. durağı diğer reklam yayıncı kanalları değilde google adsense oluyor diye merak edenleriniz olmuştur elbette. bunun nedeni ise çok net bir biçimde; google adsense kesinlikle içerik bazlı yayınlar yapmakta. yani o anda hangi sayfadaysanız ve içeriğinizdeki bütün kelimelere uyan reklamlar gelerek, hem reklam verenlerin gerçek kullanıcıyı çekmesini sağlıyor hem de yayıncıların para kazanmasını.

işte bu yüzde adsense’e her geçen gün artan istek nedeniyle adsense kendisine göre bazı kriterler koymuş ve her başvuran siteyi bünyesine katmamaya karar vermiştir. bu yüzden birçok webmaster adsense programına katılamamanın üzüntüsünü yaşamaktadır.

uzun lafın kısası; bütün webmasterların rüyalarını süsleyen reklam programı muhakkak google adsense’dir. google adsense’e girmek bir o kadar zor ama programdan atılmak yani banlanmak bir o kadar kolaydır. çünkü google adsense programına dahil olduktan sonra muhakkak uyulması gereken birçok kural vardır ve nedense webmasterlarımızın gözünü para kapladığı için bu kuralları ihlal edebilmektedirler.

bu yüzden eğer sizde birgün google adsense’e başvuruda bulunur ve kabul edilirseniz, muhakkak kurallarını iyice okuyun ve bu kurallara göre hareket edin.

unutmayın ki; google adsense programına dahil olmak herkese nasip olmaz.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

Into The Night | Dizi İncelemesi

Into the Night, son dönemde en çok konuşulan yabancı Netflix yapımı, çünkü dizide çok da yabancı olmayan bi isim var; Mehmet Kurtuluş....

Cargo | Film İncelemesi

Sizler için ünlü oyuncu Martin Freeman ın başrolünü oynadığı Cargo filmini inceledik. https://www.youtube.com/watch?v=o-vTTpEpIHQ

Atatürk Neden Hiç Uçağa Binmedi ?

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün neden uçağa hiç binmediğini sizler için araştırdık. https://www.youtube.com/watch?v=tD3nVfYUD6U

The Old Guard | Film İncelemesi

Netflix Türkiye de top 10 da bulunan #TheOldGuard filmini inceledik. Başrolünde Charlize Theron un oynadığı filmimizin konusu; yüzyıllar boyunca gizlice insanlığı koruyan...