11.6 C
Gaziantep
23 Haziran 2024, Pazar
AnasayfaGenelGoogle, GoDaddy ve eNom ile birlikte alan adı kayıt işinde

Google, GoDaddy ve eNom ile birlikte alan adı kayıt işinde

- Reklam -

 

Google yakın geçmişte hizmete soktuğu ve kısa sürede birçok kullanıcının ilgisini çeken “Alan Adınız için Google Uygulamaları servisi ile artık alan adı kaydetme imkanı da sunuyor. Bunun için şu an sektörün önde gelen firmaları GoDaddy ve eNom ile ortaklık kuran Google ile alan adı kaydetmek istiyorsanız google.com/a sayfasını ziyaret ederek giriş yapmanız ve ilgilendiğiniz alan adını sorgulamanız yetiyor.

Eğer blogunuzu kendinize ait bir alan adı üzerinden yayınlamayı düşünüyorsanız (ki bence düşünmelisiniz) ve teknik detaylar sizi korkutuyorsa size Google’dan yararlanmanızı öneririm. Oldukça basitleştirdikleri işlem ve sade arayüz ile hata yapma ihtimaliniz en aza inecektir. Ayrıca kayıt işleminden sonra alan adınızın Google servisleri ile birlikte kullanımı için gerekli ayarları otomatik olarak gerçekleştirildiği için eposta ayarları gibi kafa karıştırıcı olabilecek işlemlerden de kendinizi kurtarmış olursunuz.

Google ile şu an için .com, .net, .org, .biz, ve .info uzantılı alan adları kaydedilebiliyor ve bir alan adı için talep edilen yıllık ücret 10$. Bu fiyata kişisel bilgilerinizin gizlenmesinin de dahil olduğu da düşünülürse oldukça makul olduğunu söyleyebilirim. Her ne kadar bu haberi okuduğum Digital Inspiration‘a Google Checkout ile ödeme yapabilmenin yanı sıra kredi kartı ile de ödeme yapılabildiği yazılmış olsa da, Google’ın yardım sayfasında ödemenin yapılabilmesi için Google Checkout’a alternatif oluşturabilecek başka bir yöntemden bahsedilmiyor. Bu Türkiye’den Google aracılığı ile alan adı kaydetmek isteyenler için önemli bir ayrıntı, çünkü Türkiye Google Checkout tarafından desteklenen ülkeler listesinde henüz yer almıyor.

Henüz servisi denemediğim için tecrübelerimi aktaramıyorum fakat sizinkileri duymaktan mutlu olurum 🙂

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON YAZILAR

- Reklam -