11.6 C
Gaziantep
21 Mayıs 2024, Salı
AnasayfaGenelHanımın Çiftliği Dizisi

Hanımın Çiftliği Dizisi

- Reklam -

hanimin-ciftligi-dizisi

Biraz önce Kanal D ekranlarında tanıtımı yapıldı. Eylül ayında ekranlara merhaba diyecek dizi, benim nedense çok hoşuma gitti. Fragman olarak, kurgu ve renklendirme olarak çok canlı ve çıtı pıtı bir dizi olacağı kesin.

Orhan Kemal’in kitabından diziye çevrilen Hanımın Çiftliği dizisi yakın zamanda başlıyor. Bu dizide başrolde yer alacak isimlere bakınca bayağı iddalı geldiği kesin. Özgün Namal’ın oynadığı hiçbir dizi zaten kötü olamaz. Fragmanın da gördüğüm kadarıyla 1950 sonrası Adana’da geçen bir öykü anlatılıyor.

Bölgenin güçlü ve zengin toprak ağası Muzaffer Bey’in (Mehmet Aslantuğ) çırçır fabrikasında işçi olarak çalışan Güllü (Özgü Namal), aynı fabrikada makinacılık yapan Kemal’i (Caner Cindoruk) sevmektedir. Ne var ki Güllü’nün babası Cemşir (Mehmet Çevik), onu da diğer kızları gibi paralı birine satmanın hayali içindedir.

Muzaffer Bey’in yeğeni Zaloğlu lakaplı Ramazan (Necip Memili) Güllü’ye uzun zamandan beri göz koymuştur. Cemşir, akıl danesi Berber Reşit’in de (Hakan Boyav) kışkırtmasıyla, Güllü’yü Zaloğlu’na vermeyi kafasına koyar.
Cemşir’in planlarından habersiz olan Güllü ve Kemal ise, bir kaç ay sonra evlenmeyi düşünmekte ve şimdiden kiraladıkları boş evin içinde, gelecek güzel günlerin hayallerini kurmaktadırlar.

Ancak altı aylık bir Avrupa seyahatinden dönen Muzaffer Bey, Güllü’yü tesadüfen fabrikasında görünce, Güllü’nün kaderi hiç kimsenin tahmin edemeyeceği biçimde değişecektir.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON YAZILAR

- Reklam -