11.6 C
Gaziantep
21 Ağustos 2020, Cuma
Anasayfa Genel iTunes ile alınan backup-yedek dosyaları

iTunes ile alınan backup-yedek dosyaları

- Reklam -

iOS tabanlı cihazlarımızı  bilgisayara yedek alırken iTunes kullanmamız biliyorsunuz ki şart. En çok sorulan sorulardan  bir tanesi “iTunes aldığı yedek dosyalarını bilgisayarda hangi klasörde tutuyor?” Backup dosyalarının işletim sistemlerine göre hangi klasörlerde tutulduğunu aşağıda görebilirsiniz.

Mac

~/Library/Application Support/MobileSync/Backup/

Windows XP

\Documents and Settings\(username)\Application Data\Apple Computer\MobileSync\Backup\“Application data” klasörüne hızlı erişmek için Başlat–>Çalıştır   %appdata%   yazınız.

Windows 7

\Users\(username)\AppData\Roaming\Apple Computer\MobileSync\Backup\“AppData” klasörüne hızlı erişmek için Başlat–>arama kutusuna   %appdata%  yazınız.

Klasörlerde gördüğünüz backup dosyalarını harici diske alabilir (bilgisayarınıza ne olur ne olmaz) yedeğin yedeğini alabilirsiniz  veya başka bir bilgisayarda aynı klasöre kopyalarsanız başka bir iTunes ile kullanabilirsiniz. Hangi backup klasörünün kendi cihazınıza ait olduğunu anlayamazsanız klasör içinde sağ tıklayıp görünüm menüsünden “ayrıntılar” seçin. Klasörlerin yanlarında tarih,saat vs görünecektir. Tarihlerden az çok tahmin edersiniz .

iTunes menüsünden de hangi backup dosyalarının tutulduğunu görebiliyoruz.

Düzen–>Tercihler–>Aygıtlar yolunu izleyerek hangi cihazların yedekleri var görebiliriz. Bu ekranda yedek silme işlemi yapabiliyoruz. Yedek dosyaları genelde çok yer kaplar. Çünkü iPhone’daki herşeyi kapsıyor. 16 GB iPhone’un dolu olduğunu düşünürseniz 12 GB kadar bilgisayarınızda yer kaplar. Size lazım olmayacak yedek dosyalarını silmenizi öneririm. Hepinize iyi yedeklemeler.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

Cargo | Film İncelemesi

Sizler için ünlü oyuncu Martin Freeman ın başrolünü oynadığı Cargo filmini inceledik. https://www.youtube.com/watch?v=o-vTTpEpIHQ

Atatürk Neden Hiç Uçağa Binmedi ?

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün neden uçağa hiç binmediğini sizler için araştırdık. https://www.youtube.com/watch?v=tD3nVfYUD6U

The Old Guard | Film İncelemesi

Netflix Türkiye de top 10 da bulunan #TheOldGuard filmini inceledik. Başrolünde Charlize Theron un oynadığı filmimizin konusu; yüzyıllar boyunca gizlice insanlığı koruyan...

The Umbrella Academy | Dizi İncelemesi

31 Temmuz 2020 de 2. sezonu öncesinde #TheUmbrellaAcademy dizisini sizler için inceledim. Umarım diziyi izleyenler ve izlemeyi düşünenlere yararlı bir video olmuştur.