11.6 C
Gaziantep
10 Ekim 2020, Cumartesi
Anasayfa Genel iTunes ile alınan backup-yedek dosyaları

iTunes ile alınan backup-yedek dosyaları

- Reklam -

iOS tabanlı cihazlarımızı  bilgisayara yedek alırken iTunes kullanmamız biliyorsunuz ki şart. En çok sorulan sorulardan  bir tanesi “iTunes aldığı yedek dosyalarını bilgisayarda hangi klasörde tutuyor?” Backup dosyalarının işletim sistemlerine göre hangi klasörlerde tutulduğunu aşağıda görebilirsiniz.

Mac

~/Library/Application Support/MobileSync/Backup/

Windows XP

\Documents and Settings\(username)\Application Data\Apple Computer\MobileSync\Backup\“Application data” klasörüne hızlı erişmek için Başlat–>Çalıştır   %appdata%   yazınız.

Windows 7

\Users\(username)\AppData\Roaming\Apple Computer\MobileSync\Backup\“AppData” klasörüne hızlı erişmek için Başlat–>arama kutusuna   %appdata%  yazınız.

Klasörlerde gördüğünüz backup dosyalarını harici diske alabilir (bilgisayarınıza ne olur ne olmaz) yedeğin yedeğini alabilirsiniz  veya başka bir bilgisayarda aynı klasöre kopyalarsanız başka bir iTunes ile kullanabilirsiniz. Hangi backup klasörünün kendi cihazınıza ait olduğunu anlayamazsanız klasör içinde sağ tıklayıp görünüm menüsünden “ayrıntılar” seçin. Klasörlerin yanlarında tarih,saat vs görünecektir. Tarihlerden az çok tahmin edersiniz .

iTunes menüsünden de hangi backup dosyalarının tutulduğunu görebiliyoruz.

Düzen–>Tercihler–>Aygıtlar yolunu izleyerek hangi cihazların yedekleri var görebiliriz. Bu ekranda yedek silme işlemi yapabiliyoruz. Yedek dosyaları genelde çok yer kaplar. Çünkü iPhone’daki herşeyi kapsıyor. 16 GB iPhone’un dolu olduğunu düşünürseniz 12 GB kadar bilgisayarınızda yer kaplar. Size lazım olmayacak yedek dosyalarını silmenizi öneririm. Hepinize iyi yedeklemeler.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

Dolap Düzenleme | Tüm Kıyafetlerimizi Yeniden Düzenleyelim

Tam da sonbahar temizliği zamanı gelmişken ve evde kalmamız gereken bu zaman da yapacak daha iyi bir şey bulamıyorsanız sizler de benim...

Aşk 101 | Dizi İncelemesi

Bu hafta sizler için Ilgaz & Efe nin anlatımıyla AŞK 101 dizisini inceliyoruz. https://www.youtube.com/watch?v=96uY19EwDL8

Satranç (Stefan Zweig) ve Dönüşüm (Franz Kafka) | Kitap İncelemesi

Stefan Zweig in kaleme aldığı Satranç ve Franz Kafka nın kaleme aldığı Dönüşüm adlı romanları sizler için inceledim.

Herşey Zihinde Başlar

Hareketlerinin üstünde zihnin görevi düşündüğünden çok daha fazladır. Bir şeyi başaramayacağını düşünüyorsan, başaramazsın. Zihnin sana yorulduğunu söylerse, oracıkta bırakırsın. Peki ya zihnine...