11.6 C
Gaziantep
1 Mayıs 2023, Pazartesi
AnasayfaGenelJoost : Online TV ve ötesi

Joost : Online TV ve ötesi

- Reklam -

Şu an için Beta aşamasında olan Joost projesinden biraz bahsetmek istiyorum. Joost daha önce Kazaa ve Skype gibi projelere hayat vermiş kişilerin yeni projesi olarak karşımıza geliyor. Daha internete düşer düşmez büyük ilgi gören, dış basında “Youtube Killer” – ”Youtube Katili” ünvanına layık görülen proje hala geliştirilme aşamasında. Gelelim özelliklerine :

  • Internet üzerinden TV kalitesinde Joost ağına dahil olan TV Kanallarını izleyebilme
  • Arayüz programı sayesinde Joost ağına dahil olan kullancıların birbirleri ile bağlantı halinde olmaları (Chat)
  • Sadece o anki TV yayını değil, istediğiniz kanalın istediğiniz zamana ait programı izleyebilme ve o anki program hakkında kısa bilgilere ulabilme ayrıcalığı
  • İzlediğiniz programı durdurabilme, geriye sarma , ileriye alma, başa alma ayrıcalığı


Joost tamamen ücretsiz olan ve bu şekilde sürüdürülmesi hedeflenen bir tasarı. Giderlerini gelecek olan reklam ve sponsorluk anlaşmaları ile sürdürmeyi hedefleyen program yapımcıları , programın deneme aşamasında sadece davetiye ile çalışabilmesine olanak sağlayan bir özellik eklemişler. Ben davetiyeye 1 Mart’tan beri sahibim ve o günden bu yana Joost’u deneme şansına sahip oldum. Program bilgisayarı şu an için çokta yormayan bir arabirime sahip. Kullanımı da çok zor değil. Yeni başlayanlar ilk 30 dk içerisinde Joosta tamamen alışacaklar. Son olarak size Joost tanıtım videosunu sunmak istiyorum.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3IcwG0jUFxU[/youtube]

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON YAZILAR

- Reklam -