11.6 C
Gaziantep
23 Haziran 2024, Pazar
AnasayfaGenelpagerank ile google'da üst sıralara çıkma

pagerank ile google’da üst sıralara çıkma

- Reklam -

Google pagerankı çok sever. Ne kadar çok pagerankınız olursa o kadar çok üst sıralarda olursunuz. Örneğin; A sitesinin pr’si 5, B sitesinin pr’si 1. Ama aynı içerik var sitelerde. Google A sitesine öncelik verir. Çünkü pagerankı yüksektir.

Tabi bu pagerankıda kafasına göre vermez. İçeriğe bakar, sitedeki konuların (ç)alıntı olup olmadığına bakar, sitenin güncellemesine bakar, siteniz büyüklüğüne bakar, link takaslarına bakar vs. Bu aşamalar sonucu pagerankımız çoğalır.

Pagerankımız nasıl yükselir?

  • İlk önce içeriğimizin (ç)alıntı olmamasına dikkat etmek gerekir. Özgün içerikleri kullanmalıyız. Örneğin; Başka siteden içerik alacağımıza kendimiz 3 – 5 şey yazsak bize daha karlı olur. Çünkü Google (ç)alıntı içerikleri sevmez. Az ama kendiniz yazdığınız içeriklere daha çok önem vericektir.
  • Link çıkışlarınız az ama öz olması lazım. Yüksek pageranklı sitelerden link almanız gerekli. Üç tane pagerankı 1 olan siteden link değişimi yapacağınıza pagerank 3 olan site ile link değişimi yapmanızı öneririm. Hem link çıkışınız az olur ve google sizi daha çok sever. Dediğim gibi çok fazla link değişimi yarar getirir diye düşünmeyin. Az ama öz sitelerden link değişimi yapmanız daha iyi olacaktır. Fazla link değişimi sitenizi sandbox’a bile sokabilir ve son olarak şunuda belirteyim, sitenizle aynı içerikli sitelerle link değişimi yapmaya özen gösteriniz.
  • En önemli konulardan biride sitenin güncellenme durumudur. Sitenizi çok güncellemenizi öneririm. Sitenizi ne kadar güncellerseniz googlede hem yükselir hemde pagerank alırsınız. İlk paragrafda dediğim gibi özgün içerik ile sitenizi güncelleyiniz, sakın (ç)alıntı içerik ile güncellemeyin. Bu durumdan dolayı sizi banlayabilir google, daha sonrada niye banladım diye ofluyup puflamayın.

Pagerank geniş kapsamlı bir konudur. Ben size kısa ve öz bir şekilde anlatmaya çalıştım. Umarım yardımcı olmuşumdur.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON YAZILAR

- Reklam -