11.6 C
Gaziantep
1 Mayıs 2023, Pazartesi
AnasayfaGenelsüper lotoda heyecan devam ediyor

süper lotoda heyecan devam ediyor

- Reklam -

40 MİLYON TL HEYECANI

Süper Loto tam 12 haftadır devrediyor. İkramiye, akıl almaz bir rakama doğru yelken açmış durumda. Süper Loto 6/54’ün geçen hafta yapılan çekilişinde de 6 bilen çıkmadığı için, 34 milyon 150 bin TL tutarındaki ikramiye bu haftaya devretti. Milli Piyango İdaresi’ne göre, bu akşam yapılacak çekilişte, Süper Loto 6/54’te 6 bilenlere dağıtılacak ikramiye 40 milyon TL’yi aşacak.

HAYALLERİ SÜSLÜYOR
Üst üste yaşanan devirler nedeniyle verilecek olan ikramiyenin şans oyunları tarihinde en yüksek rakama ulaşmasıyla birlikte Türkiye’nin her yerinde tam bir ‘Süper Loto’ çılgınlığı yaşanıyor. İkramiyeyi kazanabilmek için; istiareye yatanlardan, kitap sayfalarından fal bakanlara, bilgisayar programlarından, özel tarihleri loto rakamlarına çevirenlere kadar her türden insana rastlamak mümkün. Son bir haftadır herkes, sihirli formül peşinde. Bakalım tüm bu yapılanlara rağmen bu akşam Süper Loto’da çılgın ikramiye sahibini bulacak mı? Ya da önümüzdeki hafta yeni bir rekora mı koşacak? 1’den 54’e kadar sayı dizilerinin bulunduğu Süper Loto’da büyük ikramiye kazanabilmek için bir kolonda, çekilişte belirlenen 6 sayının tutturulması gerekiyor. Kazanma ihtimalinin yaklaşık 26 milyon kolonda 1 olduğu bu şans oyununda, yapılan çekilişte 6 numarayı tutturamayan olursa, büyük ikramiye, bir sonraki haftaya devrediyor.

SINIRLAMA GELİYOR
Milli Piyango İdaresi, devir sonrasında 40 milyon liraya ulaşması beklenen Süper Loto’ya sınırlama getirmeyi planlıyor. Yeni oyun planına göre, Süper Loto’da büyük ikramiye en fazla 8 hafta devredecek. Takip eden haftada da 6 bilen çıkmazsa, büyük ikramiye 9. haftada 5 bilenler arasında paylaştırılacak. Yetkililer, böyle bir uygulamaya giderek amaçlarının daha çok kişinin ikramiye kazanmasını sağlamak olduğunu açıkladı.

- Reklam -

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON YAZILAR

- Reklam -