11.6 C
Gaziantep
21 Mayıs 2024, Salı
AnasayfaGenelTRT Lig Maçlarını Şifresiz Verecek

TRT Lig Maçlarını Şifresiz Verecek

- Reklam -

“Önümüzdeki sezon için düzenlenecek yayın ihalesine katılmaya hazırlanan TRT’nin, bu maçları şifresiz olarak yayınlamayı planladığı öğrenildi”.

Futbol yayıncılığında şifresiz döneme geri dönülebilir. Televizyon kulislerini iyi bilen Bugün Gazetesi yazarı Aykut Işıklar, TRT’nin, Türk Telekom’la ortaklık kurarak bu yıl sonunda düzenlenmesi beklenen yayın ihalesine katılacağını yazdı.

Işıklar, TRT’nin Turkcell Süper Lig için herhangi bir şifreli kanal kurmayı düşünmediğini, tersine, bu yayınları ücretsiz olarak ekrana getireceğini öne sürdü. Yazara göre Turkcell Süper Lig’in adı, bu plana göre Telekom Süper Lig olarak değiştirilirken, haftanın 3 akşamı 4 maç tüm Türkiye’de ücretsiz olarak izlenebilecek. İddialarını bir adım öteye götüren Işıklar, TRT’nin çalışmasında, Anadolu takımlarının maçlarının yayınlanmasının da yeraldığını ve bunların o takımın yerel halkı tarafından izlenebileceğini kaydetti. Başka bir deyişle, 4 Büyükler’in maçları herkes tarafından izlenirken, sözgelimi Gençlerbirliği’nin maçı Ankara’da, Diyarbakırspor’un maçı Diyarbakır’da izlenebilecek.

İhaleye daha var

Türkiye’nin en üst düzey futbol ligi Süper Lig, 1993 yılında Cine5’in yayın hayâtına geçmesinden bu yana şifreli olarak izleniyor. Daha önce, yine şifreli yayın yapan TeleOn kanalına geçen Süper Lig maçları, uzun süredir Digiturk’ün Lig TV kanalında yayınlanıyor.

Bu yılın Aralık ya da önümüzdeki yılın Ocak ayında düzenlenmesi öngörülen Süper Lig yayın hakları ihalesi, 4 sezonluk bir dönemi kapsayacak. İhalede Digiturk ve D-Smart platformlarıyla TRT – Türk Telekom ortaklığının büyük bir rekabet içerisine girmeleri bekleniyor.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON YAZILAR

- Reklam -