11.6 C
Gaziantep
19 Temmuz 2024, Cuma
AnasayfaGenelWordpress Category Yazısını Kaldırma

WordPress Category Yazısını Kaldırma

- Reklam -

En çok tercih edilen blog yazılımlarından birisin olan WordPress her geçen gün kendisini geliştirmeye devam etmektedir. Bir çok kullanıcının yapmakta zorlandığı ve panelde bunun için varsayılan bir ayarı bulunmamaktadır. WordPress URL’lerinde bulunan category dizinini kaldırabilmemiz için bir eklentiye ihtiyaç duyacağız.

Neden category yazısını kaldırıyoruz?

Google sırlamalarında sitenizi yükseltmek için google bizlere önerilerde bulunabiliyor bunlardan birisi ise site URL yapısıdır. Aşağıda istenilen URL yapısı için örneğime bakabilirsiniz.

Varsayılan WordPress URL : www.olcal.com/category/genel/
Google’ın İstemiş Olduğu URL : www.olcal.com/genel/

Remove Category URL

Yükleyeceğimiz eklentinin adı Remove Category URL. URL yapımızı Google’ın istediği yapıya getirmek için no category base eklentimizi Eklentiler > Yeni Ekle bölümünden aratıyoruz ve “Hemen Yükle” diyoruz. Sonrasında eklentiyi etkinleştirmemiz URL yapımızın düzenlenmesi için yeterli olacaktır. Unutmamak gerekir ki Arama motorlarında index almış bir site üzerinde bu işlemi gerçekleştiriyorsanız bu işlem sonrasında 301 yönlendirmesi muhakkak yapmalısınız. WordPress 301 Eklentisi : Redirection

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON YAZILAR

- Reklam -